A wszystko zaczęło się od marzeń…

Marzeń o przedszkolu, które da dzieciom wiele radości. O przedszkolu, które będzie bawić i uczyć.
O przedszkolu, w którym wszystkie dzieci będą szczęśliwe i czuły się jak w domu. I stało się!!

W 2010 roku znalazł się budynek w moim rodzinnym mieście Białobrzegi. I wtedy się zaczęło… urzędy, remonty, urzędy, remonty… dużo pracy, wiele zmartwień ale jeszcze więcej radości!

29 stycznia 2011 roku próg „Promyczka” po raz pierwszy przekroczyły dzieci! Od samego początku ideą „Promyczka” było pokazanie dzieciom, że świat to miejsce nieograniczonych możliwości, dając im jednocześnie narzędzie w postaci umiejętności przyswajania różnorodnej wiedzy, niezbędnej w dzisiejszym świecie. Rozbudzamy w przedszkolakach ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość, a nade wszystko wrażliwość. Zapewniamy dzieciom warunki, by udało się połączyć rozmaite formy ekspresji poprzez różnego rodzaju działania twórcze. Pragniemy rozwijać u dzieci inteligencje wielorakie, zgodnie z teorią Howarda Gardnera, badacza z Uniwersytetu Harvarda. Według niego człowiek posiada 8 rodzajów inteligencji: językową, logiczno-matematyczną, muzyczną, przestrzenną, interpersonalną, intrapersonalną, ruchową i przyrodniczą. Każdą z nich można rozwinąć nawet u najmłodszych dzieci. Co więcej, praca tą metodą sprawia przedszkolakom niesamowitą frajdę, dzięki urozmaiconym i dobrze zaplanowanym zabawom, które angażują wszystkie zmysły dziecka.

Przedszkolaki rozwijają indywidualne zdolności i kreatywność, przebywają w przyjaznej atmosferze, uczą się i bawia w kameralnych grupach, rozwijają samodzielność myślenia i działania a także kształtują w sobie umiejętności społeczne.

Kochane dzieci ! Drodzy rodzice ! Najlepsza kadro !

Mam nadzieję, że jest Wam w „Promyczku” dobrze i że jesteście tu szczęśliwi !

Agnieszka Kornet – założycielka i Dyrektor placówki

Statut Przedszkola Niepublicznego Promyczek